RTV Brus

Nove medalje za bruske džudiste

22. aprila
12:06 2021

Drugog takmičarskog dana školskog prvenstva Centralne Srbije u džudou za učenike/ce osnovnih i srednjih škola, održanom u Nišu, bruski džudisti zabeležili su zapažene rezultate. U kategoriji do 52 kg, Nevena Čikarić, učenica „Branka Radičevića“ iz Razbojne bila je 1. U istoj kategoriji, Anđela Terzić zauzela je 2., Mateja Mijajlović 5. mesto dok je Lara Mihajlović u kategoriji + 63 kg bila 3., svi iz OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“. Predstavnica Srednje škole Brus Natalija Lazić, osvojila 1. mesto u kategoriji do 52 kg. Plasmanom od 1. do 4. mesta takmičari su obezbedili plasman na državno prvenstvo u Novom Sadu, koje će biti održano 12. i 13 maja. Da podsetimo, prvog dana turnira Andrijana Marinković osvojila je 1. mesto u kategoriji do 36 kg a Aleksa Popović bio je 3. u kategoriji do 25 kg. Na turniru je učestvovalo 250 takmičara iz cele zemlje.