U periodu od 18. do 21. avgusta na padinama Kopaonika po četvrti put će biti održana biciklistička vožnja Tour de Kop 2022. Reč je o tradicionalnom biciklističko sportsko-rekreativnom događaju koji okuplja pre svega ljubitelje biciklizma i rekreativne sportiste. Tokom četiri dana trajanja programom su predviđeni različiti biciklistički izazovi kroz fantastične

Detaljnije
    U subotu  se održava “Trail race Kopaonik”

U subotu se održava “Trail race Kopaonik”

Tereni Nacionalnog parka Kopaonik po sedmi put za redom ugostiće trkače iz zemlje i regiona na dobro poznatoj trci “Trail race Kopaonik”, koja će se održati u subotu 30. jula sa početkom u 11h. Pred učesnicima će se naći neke od najlepših šumskih i planinskih staza kroz zaštićena područja Crvenih

Detaljnije
    Momir Subotić pobednik auto trke na padinama Kopaonika

Sveukupni pobednik auto trke SAKS CONCORD BRUS 2022 održane proteklog vikenda na stazi od Đerekara do Mramora je Momir Subotić, takmičar ASK Herca, drugo mesto zauzeo je Aleksandar Vidosavljević a treće Vladica Rabrenović. Najbolja je ekipa ASU AS iz Zaječara, slede ASK HERC iz Čačka i beogradski reising tim ASK

Detaljnije
    Na gradskom bazenu u Brusu od 14. do 16. jula  „Igre na vodi“

Na gradskom bazenu u Brusu od 14. do 16. jula „Igre na vodi“

Turistička organizacija i Sportski centar Brus 14. 15. i 16. jula na gradskom bazenu organizuju manifestaciju Igre na vodi. Pravo učešća imaju ekipe sa najmanje 5 i najviše 11 članova, među kojima su obavezne dve devojke i kapiten, objašnjava direktor Sportskog centra Marko Vilimonović. Takmičenje će se odvijati u nekoliko

Detaljnije
    U subotu 9. jula na padinama Kopaonika brdska auto trka

U subotu 9. jula na padinama Kopaonika biće održana brdska auto trka SAKS CONKORD BRUS 2022. Takmičenje se organizuje pod pokroviteljstvom Sportskog auto i karting Saveza Srbije, Turističke organizacije i opštine Brus. Za regularnost trke biće zadužene sudije i tehnička lica čiji je izbor deo priprema za pomenuto takmičenje, objašnjava

Detaljnije
    Sportski vikend

U 34. kolu Prve rasinske Okružne lige Fud je na domaćem terenu igrao nerešeno rezultatom 2:2 sa ekipom Gornji Stepoš. Bruski ligaš je trenutno 4. na tabeli sa osvojena 63 boda.

Detaljnije
    Džudo kup „Car Konstantin“

U Nišu je proteklog vikenda održan džudo kup Car Konstantin.Pored domaćih, na takmičenju je učestvovao je 261 takmičar iz Grčke i Bugarske. Bruski Džudo klub imao je 6 predstavnika, a postigli su sledeće rezultate: Lara Mijailović bila je prvoplasirana, drugo mesto pripalo je Andrijani Marinković i Anđeli Terzić, dok su

Detaljnije

U 32. kolu Prve rasinske Okružne lige, Fud je na domaćem terenu savladao ekipu Mačkovac rezultatom 2:0. Fud je trenutno 3. na tabeli sa osvojena 62 boda. Bruski ligaš u narednom kolu gostuje ekipi Kupci.

Detaljnije
    Bruski atletičari iz Kraljeva – sa zapaženim rezultatima

Na državnom takmičenju iz atletike, održanom polovinom maja u Kraljevu učenica 2. razreda bruske Srednje škole Sara Obradović zauzela je 5. mesto u disciplini skok u vis preskočivši visinu od metar pedeset. Sanja Đokić bila je šestoplsirana u disciplini skok u dalj, dok je Uroš Đorđević zauzeo 7. mesto u

Detaljnije
    U Brusu održano Prvenstvo Centralne Srbije za džudistkinje

Na Prvenstvu Centralne Srbije u džudou, u ženskoj konkurenciji, održanom proteklog vikenda u Brusu, takmičarke Džudo kluba grada domaćina postigle su zapažene rezultate. Zlatnu medalju osvojile su Anđela Terzić i Lara Mijajlović, u kategoriji do 57, odnosno 63 kilograma dok je Andrijana Marinković zauzela drugo mesto u kategoriji do 44