RTV Brus

Sport

Bruski atletičari iz Kraljeva – sa zapaženim rezultatima

Na državnom takmičenju iz atletike, održanom polovinom maja u Kraljevu učenica 2. razreda bruske Srednje škole Sara Obradović zauzela je 5. mesto u disciplini skok u vis preskočivši visinu od metar pedeset. Sanja Đokić bila je šestoplsirana u disciplini skok u dalj, dok je Uroš Đorđević zauzeo 7. mesto u

Detaljnije
    U Brusu održano Prvenstvo Centralne Srbije za džudistkinje

Na Prvenstvu Centralne Srbije u džudou, u ženskoj konkurenciji, održanom proteklog vikenda u Brusu, takmičarke Džudo kluba grada domaćina postigle su zapažene rezultate. Zlatnu medalju osvojile su Anđela Terzić i Lara Mijajlović, u kategoriji do 57, odnosno 63 kilograma dok je Andrijana Marinković zauzela drugo mesto u kategoriji do 44

Detaljnije
    Džudo turnir – „Jagodina open“

U Jagodini je proteklog vikenda održan „Jagodina open“ turnir koji je okupio 414 džudista iz zemlje i regiona. Predstavnici Džudo kluba Brus ostvarili su sledeće rezultate: Anđela Terzićostvarila je najbolji plasman do 57 kilograma, Drugoplasirane su bile Minja Lazić i Lara Mijajlović u kategorijama do 28 odnosno 63 kilograma. Treće

Detaljnije
    Održan 21. atletski memorijal „Goran Raičević“

Posle dve godine pauze, zbog aktuelne epidemiološke situacije, na gradskom stadionu u Brusu održan je 21. atletski memorijal „Goran Raičević“. Nakon intoniranja himne, turnir je zvanično otvorila predsednica opštine Valentina Milosavljević. Goran Raičević bio je proslavljeni atletičar, prvak u krosu i uličnim trkama koji je poginuo tokom rata 1999. godine

Detaljnije
    Veliki uspeh bruskih džudistkinja

Na školskom prvenstvu u džudou, održanom u Beogradu učestvovalo je 312 škola, odnosno 601 takmičar, među kojima su i predstavnici Srednje škole u Brusu. Plasman u dalji krug takmičenja ostvarila je Andrijana Marinković koja se takmičila u kategoriji do 44 kilograma. U dalji tok takmičenja nisu uspele da se plasiraju

Detaljnije
    U petak se održava 21. atletski memorijal „Goran Raičević“

Na gradskom stadionu u Brusu u petak 6. maja sa početkom u 11 časova biće održan 21. atletski memorijal „Goran Raičević“ u čast proslavljenog atletičara, prvaka u krosu i uličnim trkama koji je poginuo tokom rata 1999. godine na Kosovu i Metohiji kao pripadnik Vojske Jugoslavije. U takmičarskom delu, na

Detaljnije
    Sportske vesti

Proteklog vikenda u Nišu je održan trideseti Kinezis Kup u džudou, na kome je učestvovalo 330 takmičara iz Srbije, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Bugarske i Grčke. Takmičari Džudo kluba Brus Nevena Čikarić i Lara Mijajlović osvojile su prvo mesto, Aleksa Popović bio je drugoplasirani, dok je Andrijana

Detaljnije
    Oni su najbolji bruski sportisti

U zgradi opštinske uprave u Brusu uručene su zahvalnice i pehari istaknutim sportistima u 2021-2022. godini. Među 12 najboljih su predstavnici fudbalskih, košarkaških i odbojkaških timova: Filip Ignjatović , Vladan Stevanović, Lazar Nedić, iz fudbalskih klubova Fud, Jezero 2017 i Donji Kopaonik, Luka Rilak član SKU Obruč, Veljko Čukuranović iz

Detaljnije

Na juniorskom prvenstvu Centralne Srbije održanom proteklog vikenda u Nišu, članica Džudo kluba Brus Nevena Čikarić osvojila je prvo mesto u kategoriji do 57 kilograma, dok je Stefan Luković zauzeo peto mesto do 60 kilograma. Na prvenstvu je učestvovalo 80 takmičara iz 19 klubova.

Detaljnije
    Mladi Brusjani državni prvaci u skijanju

Na Staroj planini, na stazi Konjarnik, proteklog vikenda održano je Državno prvenstvo u skijanju – u disciplini veleslalom, na kom su učestovali takmičari bruskog Ski kluba „Bela reka“. Mihajlo Miljković, Racko Kostic i Lazar Smiljanic osvojili su zlatnu medalju i postali državni prvaci u kategorijama U 12, U 10 i