RTV Brus

Pobednički duet sestara Kolarević u Prislonici

Pobednički duet sestara Kolarević u Prislonici
01. avgusta
12:53 2025

Nedavno održan Sabor frulaša „Oj Moravo“ u Prislonici kod Čačka, istoimenom pesmom otvorile su sestre Teodora i Sofija Kolarević. Ove mlade Brusjanke su i pobednice Sabora u kategoriji dueta za mlade do 16 godina.

Nagrada je, kaže Teodora, rezultat napornog rada i upornosti ali i velike ljubavi prema etno muzici i fruli. Starija sestra Kolarević druga je godina Gimnazije dok je Sofija učenica 7. razreda OŠ u Brusu. U Prilsonici su se uspešno predstavljale i prethodnih godina a među nastupima, ističu, duet zauzima posebno mesto. Osim izuzetnih postignuća u školi i uspeha na fruli, Teodora postiže zapažene rezultate i u oblasti etno pevanja. Iza nje su drugo mesto na Republičkom takmičenju u tradicionalnom srpskom pevanju, prvo mesto na predtakmičenju za frankofonu pesmu u Kladovu i zapažen nastup u Nišu. Najbrojniji su ipak frulaški nastupi i uspesi.

Od osnivanja 1988. godine, sa 25 prijavljenih frulaša, broj učesnika 38. po redu Sabora porastao je na 60 najboljih u Srbiji, koji su se takmičili u četiri kategorije: mladi do 12 i od 12 do 16 godina, izvorno i savremeno sviranje.

 

 

Iz iste rubrike