RTV Brus

“Ozelenimo Brus” – projekat Omladinskog centara Brus

“Ozelenimo Brus” – projekat Omladinskog centara Brus
02. septembra
13:15 2020

“Ozelenimo Brus” naziv je projekta koji na teritoriji potkopaoničke regije realizuje Udruženje grđana Omladinski centar Brus a finansira Ministarstvo zaštite životne sredine. Pomenuti projekat podrazumeva učešće učenika svih uzrasta a cilj je ukazivanje na značaj očuvanja prirode.

Svest o potrebi ekološkog delovanja samo je delimično prisutna među mladima u Srbiji, objašnjava ispred Omladinskog centra Brus Marija Aleksić. S tim u vezi, dodaje ona, nameće se i utisak o neophodnosti podizanja nivoa svesti i aktivnijeg učešća mlađe populacije u očuvanju životne sredine a sa osnovnim ciljem osiguravanja održivosti razvoja našeg društva.

Planirano je da se projekat “Ozelenimo Brus” realizuje u periodu od septembra do decembra tekuće godine a u skladu sa aktuelnom epidemiološkom situacijom.

Inače Udruženje građana Omladinski centar Brus tokom letnjih meseci realizuje još dva projekta. Reč je o lokalnim inicijativama “Brus i mladi” i “Unapredimo zajedno” čiji je cilj zapošljavanje i ostanak mladih u lokalnoj zajednici.

Iz iste rubrike