ponedeljak, 25. jun 2018.

RTV Brus

Sport

Promotivno belsplatno osveženje na bruskom bazenu

Zvanično je počeo sa radom i bruski gradski bazen koji je otvaranje dočekao sa atraktivnijim sadržajima poput odbojke na pesku, letnje škole plivanja, koncerata i noćnog kupanja. Osim toga urađeno je popločavanje celokupnog prostora, prošireni kapaciteti za 100 novih ležaljki  i otvoren letnji kafe-bar kaže dir.Nenad Milenković a medju novinama

Detaljnije
    Uspeh bruskih džudista

Proteklog vikenda u Nišu je održan  džudo turnir ,,Vuk open,, na kome je  učestvovalo 146 takmičara iz cele Srbije. Džudo klub Brus predstavljale su tri takmičarke. Andjela Terzić u kategoriji do 31 kg osvojila je prvo mesto, Nevena Čikarić u kategoriji do 32 kg takođe prvo dok je u kategoriji

Detaljnije
    Sportski vikend u Brusu

U 29. kolu  Zone Zapad FK Kopaonik je poražen na gostovanju od ekipe Žitorađa rezultatom 3:2 . U narednom kolu Kopaonik dočekuje Jedinstvo. Utakmica se igra u nedelju 10. juna u 17 i 30. U 33. kolu  Prve Rasinske Donji Kopaonik je igrao nerešeno 1:1 sa ekipom 13. april. Fudovci

Detaljnije
    Sportski vikend

U 28. kolu Zone Zapad fudbaleri  Kopaonika savladali su ekipu  Morave 1918 iz Ćuprije rezultatom 3:1. Golove za domaće postigli su Vukojević u 10 i 79 i Danilović u 13 minutu a za goste Petković u 83. U narednom kolu  FK Kopaonik gostuje ekipi Žitorađe. Utakmica se igra u nedelju

Detaljnije
    Održan Memorijal Gorana Raičevića

19. po redu atletski memorijal „Goran Raičević“, održan je na gradskom stadionu u Brusu u organizaciji opštine Brus i Atletskog kluba Goran Raičevic. Manifestacija je započeta intoniranjem himne i odavanjem pošte tragično nastradalom proslavljenom atletičaru, prvaku u krosu i uličnim trkama koji je svoju karijeru započeo u AK Crvena Zvezda.

Detaljnije

U utakmici 25.kola Zone Zapad odigranoj proteklog vikenda FK Kopaonik u gostima igrao je nerešeno 1:1 sa ekipom Napredak iz Drenovca. Gol za domaćina postigao je Marković u 15 min. dok je izjednačujući gol za Brusjane postigao Živanović u 17 minutu utakmice. U 27. kolu Prve rasinske okružne lige Donji

Detaljnije
    Uspeh bruskih atletičara

Na okružnom takmičenju u atletici za učenike srednjih škola iz Kruševca, Brusa, Trstenika i Ćićevca, u konkurenciji 174 takmičara bruske srednjoškolke su osvojile prvo a u muškoj konkurenciji treće mesto. Pojedinačno su postignuti sledeći rezultati: u trci na 100m  Jovana Đokić – prvo mesto, 400m Kristina Deljanin – drugo, 800m

Detaljnije

Bruski fudbaleri su u sportskom vikendu zabeležili tri pobede i jedan poraz. U 23. kolu Zone zapad, Kopaonik  je u gostima ubedljivo sa 3:0 savladao ekipu Poljoprivrednika iz Počekovine. Naredni susret fudbaleri Kopaonika odigrace sa timom Lugomira pred domaćom publikom 5. maja od 16. 30. Donji Kopaonik je zabeležio pobedu

Detaljnije
    Drugi remi fudbalera Kopaonika

Fudbaleri Kopaonika su proteklog vikenda pred oko stotinu domaćih gledalaca, pored dobre igre, utakmicu 21. kola Zone Zapad protiv ekipe Kosanice iz Kuršumllije završili rezultatom 1:1. Vođstvo od 1:0 Kopaonik je preuzeo u 35. minutu golom štopera Jovana Burgića. Sa ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme dok je na početku

Detaljnije
    ODRŽANO OPŠTINSKO TAKMIČENJE U ATLETICI

U O.Š J.J. Zmaj održano je opštinsko takmičenje u atletici. Učešće su uzele sve škole sa teritorije opštine Brus. Za ovaj rang takmičenja prijavljeno je oko 75 učesnika što potvrđuje da se u školama radi na promociji fizičke aktivnosti, kaže prof. fizičke kulture u školi J.J. Zmaj Vesna Ilić. Okružno