RTV Brus

Članovi „Etno grupe Brus“ uspešni na takmičenju frulaša u Mitrovom Polju

05. jula
10:04 2021

U okviru tradicionalne manifestacije Župske julske igre, u Mitrovom Polju proteklog vikenda održano je i takmičenje frulaša. Mladi Brusjani, članovi Etno grpe Brus postigli su izuzetne rezultate. Prvo mesto u kategoriji mladih frulaša do 12 godina osvojila je Teodora Kolarević, od 12- 16 godina prvi je bio Luka Milanović. Najbolje u kategoriji dueta bile su Sofija i Teodora Kolarević. Prvo mesto u izvornom sviranju osvojio je Marko Pendić, najbolji duet u istoj kategoriji su Aranđel Minić i Radoslav Simić, dok je 1. mesto u savremenom sviranju osvojio Radivoje Pantelić. Pobednici su izborili plasman na finalno takmičenje frule koje će biti održano u Prislonici. Centralna ceremonija takmičenja frulaša pod nazivom „Oj Moravo“ biće održana od 24 do 26. jula u Prislonici.