RTV Brus

Proglašeni najuspešniji „basketaši“

20. avgusta
11:59 2019

Raznovrsni sportski sadržaji u organizaciji Sportskog centra Brus i ove godine realizovani su u okviru manifestacije Dani Preobraženja. Zvanično, sportske aktivnosti započele su turnirom u basketu 3 na 3 na košarkaškom terenu kod gradskog stadiona gde se takmičilo 10-ak ekipa iz Brusa i okolnih gradova. Iz godine u godinu, interesovanje Brusjana za sportska takmičenja u okviru Dana Preobraženja je sve veće, kaže direktor Sportskog centra Nenad Milenković.

U mlađoj kategoriji zlatnu medalju osvojila je ekipa Ogi i delije, drugo mesto zauzela je ekipa Mačori, dok je treće mesto pripalo ekipi H20. U kategoriji srednja škola najbolja je bila ekipa Rokci, dok su drugo i treće mesto zauzele ekipe Botunja i Vandali. U seniorskoj konkurenciji prvo mesto pripalo je ekipi Dobar domaćin, drugo Rokcima, a treće ekipi Amigosi. Organizator se potrudio da i ove godine za najbolje ekipe ne izostanu nagrade. Cilj ovakvih sadržaja je, dodaje Milenković, promocija sporta i raznovrsnih stilova života.